Kobieta na siłowni - Paula Lewczuk

dalej
wróć
 

« Powrót

"Nie chodzę na siłownie bo nie chcę mieć mięśni", "Boję się, że się rozrosnę", "Nie chcę wyglądać jak mężczyzna" – to słowa, które każdy trener na siłowni słyszy przynajmniej raz w tygodniu. Panie boją się treningów siłowych, ale czy słusznie ?

Jeśli macie jakieś wątpliwości czy warto poświęcać czas na trening siłowy w domu lub na siłowni, Paula Lewczuk rozwieje Wasze wątpliwości! :)

Paula Lewczuk to utytułowana zawodniczka fitness, która potrafi perfekcyjnie zadbać o swoje ciało. Pomaga jej w tym bez wątpienia wiedza dietetyczki, a także pasja, dzięki której spędza po kilka godzin dziennie na siłowni i aerobiku.


Co właściwie daje nam trening siłowy ? - Paulina Lewczuk


Ujędrnia

Bez treningu siłowego nie ujędrnimy naszego ciała, takie są fakty, aby pięknie wymodelować naszą sylwetkę, musimy dawać naszym mięśniom "pewne bodźce" właśnie w postaci dodatkowych obciążeń. Ponadto trening siłowy uelastycznia nam skórę oraz redukuje poziom cellulitu (poprzez usprawnienie krążenia), same plusy :)

Podczas treningu siłowego również spalamy kalorie

Trening siłowy bardzo szybko "nakręca" nam metabolizm, a tym samym usprawnia nam przemiane materii, organizm sięga wówczas po odnawialne pokłady energii, czyli tzw. "glikogen mięśniowy".

Trening siłowy powinien być wykonywany pod okiem profesjonalisty

Trening siłowy powinien być dobrany indywidualnie dla każdej z nas. Ważny jest odpowieni dobór ćwiczeń, uwzględnienie naszych ewentualnych kontuzji, częstotliwości oraz rodzaju ćwiczeń, ważne jest również aby dobierać odpowiedni ciężar, nie powinnyśmy wykonywać treningu siłowego na własną rękę, gdyż może to skończyć się dla nas kontuzją.

Bezpieczniej jest zacząć od treningu z obciążeniem własnego ciała, w ten sposób również możemy przeprowadzić trening siłowy.
ZOBACZ TRENINGI SIŁOWE/TONUJĄCE Z OBCIĄŻENIEM WŁASNEGO CIAŁA

Trening siłowy nie zamieni nas w mężczyzn

Każda z Pań, która zaczyna swoją przygodę z siłownią, obawia się, że po kilku tygodniach zamieni się w mężczyznę. 

Jest to oczywiście totalną bzdurą, gdyż przyrost masy mięśniowej nie jest nawet taki prosty jak by się wydawało, fakt, waga może nam skoczyć do góry, ale tylko dlatego , że mięśnie ważą więcej niż tkanka tłuszczowa.
Więcej na temat budowania masy mięśniowej możesz przeczytać TUTAJ  

Nigdy nie powinno się sugerować wagą, a procentem tkanki tłuszczowej, co można zmierzyć za pomocą maszyn typu "tanita", które można znaleźć w niektórych siłowniach m.in w klubie GymPlaza,
w którym prowadzę na co dzień zajęcia (GymPlaza , ul. Piłsudskiego 135 w Łodzi).


Podnosi nam ogólną sprawność fizyczną, wytrzymałość oraz siłe

Jest to nie tylko ważne w przypadku gdy uprawiamy jakieś dyscypliny sportu (możemy wytrzymywać dłużej cięższe treningi, poprzez wzmocnienie naszej wytrzymałości) ale również w codziennych pracach domowych.

Trening siłowy uszczęsliwia

Potwierdzone przez wiele osób (przez badania naukowe również),  trening siłowy wzmaga wyrzut endorfin do naszego krwioobiegu (hormony szczęścia), co tym samym dodaje nam pewności siebie, usprawnia pracę naszego mózgu, redukuje poziom stresu i poprawia ogólne samopoczucie .


Pamiętaj !


Należy jednak pamiętać jedną podstawową zasadę. Aby osiągnąć swój wymarzony cel jakim jest utrata zbędnej tkanki tłuszczowej lub przyrost wagi, ujędrnienie ciała, czy też poprawa ogolnej kondycji fizycznej, należy połączyć wszystkie elementy w spójną całość. Ważne są nie tylko treningi siłowe, ale również odpowiednie żywienie, które w 80% odpowiada za nasz sukces : )


Pozdrawiam, Paula Lewczuk


Treningi siłowe z obciążeniem własnego ciała


  • Trening na Seksowne Pośladki

  • Kształtuj Sylwetkę - Biust + Brzuch + Pośladki

  • 6 Minutowy Trening Abs - Trening Mięśni Prostych i Skośnych Brzucha (6min.)

  • 6 Minutowy Trening Abs - Szybki Trening Mięśni Brzucha

 

CENTRUM KONTUZJI

Zobacz wszystkie »
 

CENTRUM ODŻYWIANIA

Zobacz wszystkie »
 

CENTRUM TRENINGU

Zobacz wszystkie »