Odżywianie - Zwiększanie masy mięśniowej

dalej
wróć
 

« Powrót

Zwiększanie masy mięśniowej

Zwiększanie masy mięśniowej u sportowców może mieć na celu zwiększenie możliwości fizycznych zawodnika, a jednocześnie poprawienie estetyki ciała. Zazwyczaj zawodnicy oczekują zwiększenia masy mięśniowej i siły, jednak nieliczni sportowcy oczekują też przyrostu tkanki tłuszczowej. Żeby osiągnąć ten cel należy stosować odpowiednio dobrane ćwiczenia, dietę wysoko energetyczną oraz dostarczać ciału odpowiednie białka. Masa mięśniowa zawodnika jest wynikiem wielu czynników – uwarunkowań genetycznych, programu treningowego oraz prowadzonej diety. Jeśli wszystkie czynniki są optymalne, uzyskiwanie przyrostu rzędu 0,25-0,5 kg na tydzień, może być w początkowej fazie możliwe, ale mocno zależy to od uwarunkowań genetycznych ćwiczącego i od treningów, jakie podejmował w przeszłości.

Wielu sportowców chce jednocześnie rozbudowywać mięsnie i redukować tkankę tłuszczową, czyniąc to często w trakcie sezonu zawodowego. Jest to zadanie ciężkie do wykonania, albowiem strategie żywieniowe rozbudowy mięśni i tracenia tłuszczu, praktycznie wykluczają się wzajemnie, dodatkowo mogąc przeciwstawiać się potrzebom żywieniowym organizmu w czasie sezonu rozgrywkowego. Rozbudowa mięśni wymaga zwiększenia ilości przyjmowanej energii, natomiast obniżanie zawartości tłuszczu wręcz przeciwnie, wymaga ograniczenia tej energii. Trzeba wybrać odpowiednie priorytety, biorąc pod uwagę optymalizacje efektów i potrzebę utrzymywania wysokiej wydajności w czasie sezonu.

Dietmap - zdrowa dieta bliżej Ciebie!

Zwiększenie spożycia energii

Zwiększanie ilości przejmowanej energii (kilodżule, kilokalorie) jest kluczowe dla wspomagania procesu rozbudowy mięśni. Dla niektórych zawodników, może to być prawdziwe wyzwanie. Częste i długie sesje treningowe mogą mocno ograniczać możliwości spożywania posiłków i przekąsek, a intensywny trening może obniżyć apetyt. Często może zajść potrzeba, aby spożywać wysoko energetyczne artykuły i napoje w czasie treningu. Należy zadbać, aby ta wysoko energetyczna dieta, nie stała się wymówką dla zawodnika do spożywania niezdrowego pożywienia o wysokiej zawartości tłuszczu i małym nasyceniu wartościami odżywczymi. Tłuszcz przyswajany z jedzeniem najpewniej zostanie odłożony w organizmie, jednak część sportowców może pozytywnie przyswoić artykuły takie jak orzechy czy nasiona, a ich organizm przyswoi je, jako dodatkowe źródła energii. Sportowcy zainteresowani zwiększeniem tkanki tłuszczowej, powinni zwiększyć dostawy energii, aż do osiągniecia pożądanych efektów.

Odżywianie wspomagające trening

Badania dowodzą, że spożywanie bogatych w węglowodany i wysokiej jakości białka produktów przed i po wysiłku, stwarza odpowiednie warunki dla rozwoju masy mięśniowej. Białka wspomagają budowę włókien mięśniowych, a węglowodany dostarczają energii do ćwiczeń oraz minimalizują procesy rozpadu białek.

Już 20-30 g węglowodanów i 10-20 g białka, przyjęte przed i po treningu, może pozytywnie wpłynąć na przyrost masy mięśniowej. Na takie spożycia mogą pozwolić sobie nawet sportowcy stosujący dietę o niskim budżecie energetycznym. Najlepiej zafundować sobie posiłek/przekąskę, która będzie zawierać odpowiedni mix węglowodanów i białek, 2-3 h przed treningiem oraz w ciągu godziny po treningu. Pozwoli to realizować dwa cele – budowę mięśni i regenerację.

Jak zwiększyć spożycie energii

 • zwiększ częstotliwość posiłków/przekąsek – łatwiej jest jeść mniej a często, niż odpowiednio zwiększyć regularne posiłki. Powinno to być priorytetem, nawet w ciągu bardzo napiętych czasowo dni. Staraj się spożyć trzy główne posiłki i dużą ilość przekąsek (pamiętając o tych najważniejszych przed i po treningu)
 • wykorzystuj napoje wysoko energetyczne – koktajle owocowe, koktajle mleczne, płynne posiłki sportowe, napoje izotoniczne, soki oraz inne bogate w składniki odżywcze artykuły – batony zbożowe, suszone owoce. Odtłuszczone mleko w proszku może być dodawane do napojów, jako dodatkowa porcja białka i energii. Napoje te mogą być odpowiednie dla zawodników, którzy maja problem z jedzeniem przed i po wysiłku oraz tych z mniejszym apetytem
 • ograniczaj artykuły z dużą ilością błonnika – w ich miejsce wprowadzaj artykuły bogate w węglowodany i białka, jednocześnie dbając, aby nie zaniżyć spożycia owoców i warzyw, które dostarczają innych składników ważnych dla organizmu
 • zaplanuj posiłki w ciągu całego dnia – zapewni Ci to dostęp do odpowiednich artykułów przez cały dzień. Zapewnij sobie zapas niepsujących się przekąsek, tak abyś zawsze miał je pod ręką (niskotłuszczowe mleko smakowe, sok, batony zbożowe, suszone owoce, posiłek w proszku, napoje izotoniczne).

Więcej białka?

Przez wiele lat uważano, że jedzenie większej ilości białek przyśpiesza proces przyrostu masy mięśniowej. Jednak okazuje się, że większość zawodników, którzy są w trakcie ciężkiego treningu, przyswaja już odpowiednie ilości białek, w swojej codziennej diecie. Uwaga powinna być zwrócona w stronę zróżnicowania źródeł tych białek, ich jakości oraz przyjmowaniu odpowiednich ilości nawet w dni wolne od treningów. Włączenie do każdego posiłku małej porcji żywności bogatej w białka stworzy świetne środowisko do rozwoju tkanki mięśniowej.

Wsparcie suplementami

Zawodnicy, którzy pragną zwiększyć masę mięśniowa, są szczególnie podatni na zabiegi marketingowe promujące suplementy. Reklamowane produkty – proszki proteinowe, kreatyna, HMB, colostrum, tlenek azotu, aminokwasy, występują pod postacią batonów, proszków, pigułek, napojów i żeli. Wiele z tych produktów nie spełnia oczekiwań sportowców i nie posiada odpowiedniej kontroli naukowej.

Regularne kontrolowanie składu ciała pozwoli dokładnie wyznaczać plany żywieniowe i treningowe, aby zoptymalizować zwiększanie masy mięśniowej. Skontaktuj się ze specjalistami od analizy składu ciała.

W budowaniu masy mięśniowej płynne suplementy posiłków oraz kreatyna, mogą stanowić właściwe wsparcie diety. Dowiedz się gdzie kupić dobre odżywki i suplementy.

Jeśli masz wątpliwości, poradą będzie służył Ci dietetyk sportowy, który pomoże odróżnić prawdę od fikcji oraz nauczy jak i kiedy stosować suplementy. Poradź się dietetyka.

Płynny suplement posiłku

Dla zawodników, którzy zmagają się z ogromnymi potrzebami energetycznymi, płynne suplementy posiłków, czy tez proszki proteinowe, mogą stanowić cenne źródło odżywcze, kiedy prawdziwe posiłki są niedostępne albo kiedy ich spożycie jest niepraktyczne. Kiedy wybierasz proszek proteinowy, wybierz taki, który jest bogaty w węglowodany, umiarkowanie bogaty w białka, a ubogi w tłuszcze, powinien zawierać witaminy i minerały, a do tego być smaczny. Alternatywnie, taki koktajl można przygotowywać w domu, zapewniając sobie odpowiednie składniki żywieniowe i ograniczając w ten sposób wydatki.

Kreatyna

Suplementacja kreatyny jest szczególnie popularna wśród sportowców próbujących zwiększyć masę mięśniową. Jednak cały czas trwa debata nad działaniem kreatyny. Pośrednio może ona wspomagać przyrost mięśni poprzez wspieranie procesów regeneracyjnych tkanki mięśniowej. Pozwala ona też wykonywać więcej ćwiczeń w czasie treningów.  Wsparcie rozbudowy masy mięśniowej ze strony produktów takich jak HMB, colostrum oraz specyficznych aminokwasów jest bardzo ograniczone, bądź żadne. Kluczem do sukcesu jest ciężki program ćwiczeń i dobrze rozplanowane odżywianie się.

Trening

Aby nabrać masy mięśniowej, konieczny jest solidny trening oporowy. Plan takiego treningu powinien być wykonany w zależności od Twojej wydajności, celów estetycznych, stylu życia i harmonogramu treningów. Idealnym czasem na rozbudowę masy mięśniowej jest okres poza sezonem sportowym. Dobry trener pomoże ci dobrać odpowiednie ćwiczenia i zrównoważyć ich rozkład, tak aby nie kolidowały zbytnio z innymi formami treningu.

Pomysły na przekąski przed i po treningu:
(Każda przekąska zawiera co najmniej 10 gramów białka i 35 gramów węglowodanów, co w/g badań wystarcza, aby wspierać budowanie mięśni podczas ćwiczenia)

 • kubek niskotłuszczowego jogurtu z owocami
 • miska płatków z niskotłuszczowym mlekiem
 • kanapka z chudą szynka i sałatą
 • niskotłuszczowe spaghetti z sosem i chudym serem
 • domowy koktajl na bazie niskotłuszczowego mleka/jogurtu, miodu, pulpy owocowej, mleka w proszku
 • muffinka owocowa lub tost ze szklanka niskotłuszczowego mleka
 • baton zbożowy z płynnym suplementem posiłku

Podsumowanie

 • zwiększaj dzienne spożycie energii poprzez zwiększanie częstotliwości posiłków/przekąsek obfitujących w artykuły wysokoenergetyczne
 • plan żywieniowy powinien być oparty na artykułach bogatych w węglowodany, oraz mniejszej ilości artykułów bogatych w białko, pozwoli to zoptymalizować reakcję mięśni na trening. Najważniejsze są posiłki/przekąski przed i po wysiłku
 • bądź zorganizowany – planuj jedzenie i napoje na cały dzień, aby mieć pewność, że będziesz mieć zawsze dostępne potrzebne artykuły
 • dopiero kiedy Twoja dieta treningowa będzie już zoptymalizowana, weź pod uwagę stosowanie suplementów. Poradz się dietetyka i wybierz suplement najlepszy dla ciebie.
 • wyznacz sobie realistyczne cele i regularnie monitoruj postępy. Będziesz wtedy wiedział jak efektywny jest obrany program, śledź masę i budowę ciała
 • zaangażowanie, wytrwałość i konsekwencja są niezbędne. Osiągniecie optymalnej dla Twojego sportu sylwetki i masy ciała, może trwać kilka lat. Szczególnie, kiedy przerwy poza sezonem nie są za długie.

Skorzystaj z pomocy specjalistów w Twoim regionie.

 

Nazwa specjalisty:
Decathlon
Gdańsk Przymorze

Miejscowość:
Gdańsk

Specjalizacje:
Sprzęt do treningu

Adres www:
www.decathlon.pl

Decathlon <br>Gdańsk Przymorze
 
 

Nazwa specjalisty:
Decathlon Targówek

Miejscowość:
Warszawa

Specjalizacje:
Sprzęt do treningu

Adres www:
www.decathlon.pl

Decathlon Targówek
 
 

Nazwa specjalisty:
Green Way
(CH Manufaktura)

Miejscowość:
Łódź

Specjalizacje:
Zdrowa żywność

Adres www:
www.greenway.pl

Green Way<br>(CH Manufaktura)
 
 

Nazwa specjalisty:
Decathlon Częstochowa

Miejscowość:
Częstochowa

Specjalizacje:
Sprzęt do treningu

Adres www:
www.decathlon.pl

Decathlon Częstochowa
 
 

Nazwa specjalisty:
Decathlon Słupsk

Miejscowość:
Słupsk

Specjalizacje:
Sprzęt do treningu

Adres www:
www.decathlon.pl

Decathlon Słupsk
 
 

Nazwa specjalisty:
Green Way
(ul.Czechowa 7)

Miejscowość:
Bielsko-Biała

Specjalizacje:
Zdrowa żywność

Adres www:
www.greenway.pl

Green Way<br>(ul.Czechowa 7)
 
 

Nazwa specjalisty:
Decathlon Poznań

Miejscowość:
Poznań

Specjalizacje:
Sprzęt do treningu

Adres www:
www.decathlon.pl

Decathlon Poznań
 
 

Nazwa specjalisty:
Paula Lewczuk

Miejscowość:
Łódź

Specjalizacje:
Dietetycy, Trenerzy Personalni

Adres www:
gymplaza.pl/trenerzy-i-instruktorzy/paula-lewczuk

Paula Lewczuk
 
 

Nazwa specjalisty:
Decathlon
Kraków Zakopianka

Miejscowość:
Kraków

Specjalizacje:
Sprzęt do treningu

Adres www:
www.decathlon.pl

Decathlon <br>Kraków Zakopianka
 
 

Nazwa specjalisty:
Your Natural Health
by Joanna Jamróz

Miejscowość:
Strona internetowa

Specjalizacje:
Dietetycy, Analiza składu ciała

Adres www:
your-naturalhealth.blogspot.co.uk/

Your Natural Health<br>by Joanna Jamróz
 
 

Nazwa specjalisty:
Decathlon Legnica

Miejscowość:
Legnica

Specjalizacje:
Sprzęt do treningu

Adres www:
www.decathlon.pl

Decathlon Legnica
 
 

Nazwa specjalisty:
Decathlon Piaseczno

Miejscowość:
Piaseczno

Specjalizacje:
Sprzęt do treningu

Adres www:
www.decathlon.pl

Decathlon Piaseczno
 
 

Nazwa specjalisty:
Decathlon Bielsko-Biała

Miejscowość:
Bielsko-Biała

Specjalizacje:
Sprzęt do treningu

Adres www:
www.decathlon.pl

Decathlon Bielsko-Biała
 
 

Nazwa specjalisty:
Green Way Food for Life
(ul.Krzywoustego 16)

Miejscowość:
Szczecin

Specjalizacje:
Zdrowa żywność

Adres www:
www.greenway.pl

Green Way Food for Life<br>(ul.Krzywoustego 16)
 
 

Nazwa specjalisty:
MedGo

Miejscowość:
Warszawa

Specjalizacje:
Sprzęt rehabilitacyjny, Sprzęt do treningu

Adres www:
medgo.pl

MedGo
 
 

Nazwa specjalisty:
trenujztrenerem.pl

Miejscowość:
Strona internetowa

Specjalizacje:
Trenerzy Personalni

Adres www:
www.trenujztrenerem.pl/

trenujztrenerem.pl
 
 

Nazwa specjalisty:
Decathlon Żory

Miejscowość:
Żory

Specjalizacje:
Sprzęt do treningu

Adres www:
www.decathlon.pl

Decathlon Żory
 
 

Nazwa specjalisty:
Green Way
(CH Wola Park)

Miejscowość:
Warszawa

Specjalizacje:
Zdrowa żywność

Adres www:
www.greenway.pl

Green Way<br>(CH Wola Park)
 
 

Nazwa specjalisty:
pebelle

Miejscowość:
Warszawa

Specjalizacje:
Trenerzy Personalni

Adres www:
pebelle.blox.pl/html

pebelle
 
 

Nazwa specjalisty:
Decathlon Bydgoszcz

Miejscowość:
Bydgoszcz

Specjalizacje:
Sprzęt do treningu

Adres www:
www.decathlon.pl

Decathlon Bydgoszcz
 
 

Nazwa specjalisty:
Green Way
(ul.Prosta 10/11)

Miejscowość:
Olsztyn

Specjalizacje:
Zdrowa żywność

Adres www:
www.greenway.pl

Green Way<br>(ul.Prosta 10/11)
 
 

Nazwa specjalisty:
Decathlon
Wroclaw Korona

Miejscowość:
Wrocław

Specjalizacje:
Sprzęt do treningu

Adres www:
www.decathlon.pl

Decathlon <br>Wroclaw Korona
 
 

Nazwa specjalisty:
Decathlon
Wrocław Bielany

Miejscowość:
Bielany Wrocławskie

Specjalizacje:
Sprzęt do treningu

Adres www:
www.decathlon.pl

Decathlon <br>Wrocław Bielany
 
 

Nazwa specjalisty:
Green Way
(CH Galeria Łódzka)

Miejscowość:
Łódź

Specjalizacje:
Zdrowa żywność

Adres www:
www.greenway.pl

Green Way <br>(CH Galeria Łódzka)
 
 

Nazwa specjalisty:
Green Way Food for Life
(ul.Kuźnicza 11/13)

Miejscowość:
Wrocław

Specjalizacje:
Zdrowa żywność

Adres www:
www.greenway.pl

Green Way Food for Life<br>(ul.Kuźnicza 11/13)
 
 

Nazwa specjalisty:
Decathlon Katowice

Miejscowość:
Katowice

Specjalizacje:
Sprzęt do treningu

Adres www:
www.decathlon.pl

Decathlon Katowice
 
 

Nazwa specjalisty:
Green Way
(ul.Garncarska 4/6)

Miejscowość:
Gdańsk

Specjalizacje:
Zdrowa żywność

Adres www:
www.greenway.pl

Green Way <br>(ul.Garncarska 4/6)
 
 

Nazwa specjalisty:
GymPlaza Fitness Club

Miejscowość:
Łódź

Specjalizacje:
Trenerzy Personalni, Siłownie, Kluby fitness

Adres www:
gymplaza.pl

GymPlaza Fitness Club
 
 

Nazwa specjalisty:
Decathlon Okęcie

Miejscowość:
Warszawa

Specjalizacje:
Sprzęt rehabilitacyjny, Odżywki i suplementy, Sprzęt do treningu

Adres www:
www.decathlon.pl

Decathlon Okęcie
 
 

Nazwa specjalisty:
Luiza Avagyan

Miejscowość:
Łódź

Specjalizacje:
Trenerzy Personalni

Luiza Avagyan
 
 

Nazwa specjalisty:
KELTON
sprzęt kulturystyczny i fitness

Miejscowość:
Sklep internetowy

Specjalizacje:
Sprzęt do treningu

Adres www:
www.kelton.pl

KELTON <br>sprzęt kulturystyczny i fitness
 
 

Nazwa specjalisty:
Green Way
(ul.Zeylanda 3)

Miejscowość:
Poznań

Specjalizacje:
Zdrowa żywność

Adres www:
www.greenway.pl

Green Way<br>(ul.Zeylanda 3)
 
 

Nazwa specjalisty:
Green Way Food for Life
(ul.Abrahama 24)

Miejscowość:
Gdynia

Specjalizacje:
Zdrowa żywność

Adres www:
www.greenway.pl

Green Way Food for Life <br>(ul.Abrahama 24)
 
 

Nazwa specjalisty:
Green Way Food for Life
(ul.Krupnicza 22)

Miejscowość:
Kraków

Specjalizacje:
Zdrowa żywność

Adres www:
www.greenway.pl

Green Way Food for Life<br>(ul.Krupnicza 22)
 
 

Nazwa specjalisty:
Decathlon Gliwice

Miejscowość:
Gliwice

Specjalizacje:
Sprzęt do treningu

Adres www:
www.decathlon.pl

Decathlon Gliwice
 
 

Nazwa specjalisty:
Decathlon
Szczecin-Ustowo

Miejscowość:
Kołbaskowo

Specjalizacje:
Sprzęt do treningu

Adres www:
www.decathlon.pl

Decathlon <br>Szczecin-Ustowo
 
 

Nazwa specjalisty:
MATNER RUNNING TEAM

Miejscowość:
Nysa

Specjalizacje:
Fizjoterapeuci, Masażyści, Dietetycy, Odżywki i suplementy, Trenerzy Personalni, Kluby fitness

Adres www:
www.matnerrunning.pl

MATNER RUNNING TEAM
 
 

Nazwa specjalisty:
Green Way Food for Life
(ul.Piotrkowska 80)

Miejscowość:
Łódź

Specjalizacje:
Zdrowa żywność

Adres www:
www.greenway.pl

Green Way Food for Life<br>(ul.Piotrkowska 80)
 
 

Nazwa specjalisty:
Be Healthy and Beauty
by Katarzyna Skukowska

Miejscowość:
Strona internetowa

Specjalizacje:
Dietetycy

Adres www:
be-healthy-and-beauty.blog.pl/

Be Healthy and Beauty<br>by Katarzyna Skukowska
 
 

Nazwa specjalisty:
Radowicz Damian

Miejscowość:
Łódź

Specjalizacje:
Dietetycy

Adres www:
radowiczdamian.pl

Radowicz Damian
 
 

Nazwa specjalisty:
Decathlon Łódź

Miejscowość:
Łódź

Specjalizacje:
Sprzęt do treningu

Adres www:
www.decathlon.pl

Decathlon Łódź
 
 

Nazwa specjalisty:
Decathlon Polska

Miejscowość:
Sklep internetowy

Specjalizacje:
Sprzęt do treningu

Adres www:
www.decathlon.pl

Decathlon Polska
 
 

Nazwa specjalisty:
Green Way Food for Life
(u.Bohaterów Monte
Cassino 47)

Miejscowość:
Sopot

Specjalizacje:
Zdrowa żywność

Adres www:
www.greenway.pl

Green Way Food for Life<br>(u.Bohaterów Monte<br>Cassino 47)
 
 

Nazwa specjalisty:
Decathlon Sosnowiec

Miejscowość:
Sosnowiec

Specjalizacje:
Sprzęt do treningu

Adres www:
www.decathlon.pl

Decathlon Sosnowiec
 
 

Nazwa specjalisty:
Decathlon Reduta

Miejscowość:
Warszawa

Specjalizacje:
Sprzęt do treningu

Adres www:
www.decathlon.pl

Decathlon Reduta
 
 

Nazwa specjalisty:
NefroLogin

Miejscowość:
Ogólnopolska platforma

Specjalizacje:
Sprzęt rehabilitacyjny, Dietetycy, Sprzęt do treningu

Adres www:
nefrologin.pl

NefroLogin
 
 

Nazwa specjalisty:
Decathlon
Szczecin Prawobrzeże

Miejscowość:
Szczecin

Specjalizacje:
Sprzęt do treningu

Adres www:
www.decathlon.pl

Decathlon <br>Szczecin Prawobrzeże
 
 

Nazwa specjalisty:
Decathlon
Poznań Komorniki

Miejscowość:
Poznań

Specjalizacje:
Sprzęt do treningu

Adres www:
www.decathlon.pl

Decathlon <br>Poznań Komorniki
 
 

Nazwa specjalisty:
Igor Janik

Miejscowość:
Strona internetowa

Specjalizacje:
Masażyści, Trenerzy Personalni

Adres www:
igorjanik.pl

Igor Janik
 
 

Nazwa specjalisty:
Decathlon
Gdańsk Kartuska

Miejscowość:
Gdańsk

Specjalizacje:
Sprzęt do treningu

Adres www:
www.decathlon.pl

Decathlon <br>Gdańsk Kartuska
 
 

Nazwa specjalisty:
Green Way
(ul.23 Lutego 11)

Miejscowość:
Poznań

Specjalizacje:
Zdrowa żywność

Adres www:
www.greenway.pl

Green Way<br>(ul.23 Lutego 11)
 
 

Nazwa specjalisty:
Trener Personalny
Jarosław Wasiak

Miejscowość:
Łódź

Specjalizacje:
Odżywki i suplementy, Trenerzy Personalni

Trener Personalny<br>Jarosław Wasiak
 
 

Nazwa specjalisty:
Decathlon
Poznań Franowo

Miejscowość:
Poznań

Specjalizacje:
Sprzęt do treningu

Adres www:
www.decathlon.pl

Decathlon <br>Poznań Franowo
 
 

Nazwa specjalisty:
Green Way
(ul.Piłsudskiego 56)

Miejscowość:
Gdynia

Specjalizacje:
Zdrowa żywność

Adres www:
www.greenway.pl

Green Way <br>(ul.Piłsudskiego 56)
 
 

Nazwa specjalisty:
Green Way
(ul.Długa 11)

Miejscowość:
Gdańsk

Specjalizacje:
Zdrowa żywność

Adres www:
www.greenway.pl

Green Way <br>(ul.Długa 11)
 
 

Nazwa specjalisty:
Decathlon Lublin

Miejscowość:
Lublin

Specjalizacje:
Sprzęt do treningu

Adres www:
www.decathlon.pl

Decathlon Lublin
 
 

Nazwa specjalisty:
trener-bytomski.blogspot.com

Miejscowość:
Strona internetowa

Specjalizacje:
Trenerzy Personalni

Adres www:
trener-bytomski.blogspot.com/

trener-bytomski.blogspot.com
 
 

Nazwa specjalisty:
Decathlon Białystok

Miejscowość:
Białystok

Specjalizacje:
Sprzęt do treningu

Adres www:
www.decathlon.pl

Decathlon Białystok
 
 

Nazwa specjalisty:
Vegemania by Green Way
(CH Port Łódź)

Miejscowość:
Łódź

Specjalizacje:
Zdrowa żywność

Adres www:
www.greenway.pl

Vegemania by Green Way <br>(CH Port Łódź)
 
 

Nazwa specjalisty:
Decathlon Płock

Miejscowość:
Płock

Specjalizacje:
Sprzęt do treningu

Adres www:
www.decathlon.pl

Decathlon Płock
 
 

Nazwa specjalisty:
Decathlon Kalisz

Miejscowość:
Kalisz

Specjalizacje:
Sprzęt do treningu

Adres www:
www.decathlon.pl

Decathlon Kalisz
 
 

Nazwa specjalisty:
Green Way
(ul.Taczaka2)

Miejscowość:
Poznań

Specjalizacje:
Zdrowa żywność

Adres www:
www.greenway.pl

Green Way<br>(ul.Taczaka2)
 
 

Nazwa specjalisty:
Michał Grzelak

Miejscowość:
Łódź

Specjalizacje:
Trenerzy Personalni

Michał Grzelak
 
 

Nazwa specjalisty:
Decathlon Rumia

Miejscowość:
Rumia

Specjalizacje:
Sprzęt do treningu

Adres www:
www.decathlon.pl

Decathlon Rumia
 
 

Nazwa specjalisty:
Decathlon
Kraków Plaza

Miejscowość:
Kraków

Specjalizacje:
Sprzęt do treningu

Adres www:
www.decathlon.pl

Decathlon <br>Kraków Plaza
 
 

Nazwa specjalisty:
Decathlon Mikołow

Miejscowość:
Mikołów

Specjalizacje:
Sprzęt do treningu

Adres www:
www.decathlon.pl

Decathlon Mikołow
 
 

Nazwa specjalisty:
Decathlon Wałbrzych

Miejscowość:
Szczawno Zdrój

Specjalizacje:
Sprzęt do treningu

Adres www:
www.decathlon.pl

Decathlon Wałbrzych
 
 

CENTRUM KONTUZJI

Zobacz wszystkie »
 

CENTRUM ODŻYWIANIA

Zobacz wszystkie »
 

CENTRUM TRENINGU

Zobacz wszystkie »