Olimpijczyk w składzie CentrumSportowca.pl

dalej
wróć
 

« Powrót

CentrumSportowca.pl nawiązało współpracę z Igorem Janikiem. Dzięki czemu użytkownicy naszego portalu będą mogli korzystać z doświadczenia sportowego dwukrotnego olimpijczyka (Pekin 2008, Londyn 2012), medalisty mistrzostw Świata i Europy Juniorów oraz wielokrotnego mistrza Polski specjalizującego się w rzucie oszczepem.

Oprócz kariery lekkoatletycznej Igor Janik zajmuję się również treningiem personalnym, jak również jest licencjonowanym masażystą sportowym. Jego interesujące artykuły na temat treningu, regeneracji oraz suplementacji i żywienia w sporcie na najwyższym poziomie będziecie mogli przeczytać na stronach portalu CentrumSportowca.pl.

Artykuły Igora Janika na CentrumSportowca.pl:

Masaż - doskonała forma potreningowej regeneracji 

JELITKOWO WORKOUT - 21.03.15

Pozwólmy przedstawić się Mistrzowi osobiście...
Igor Janik o sobie:

Sport jest moim życiem, pasją, hobby, pracą, misją. Swoje pierwsze sportowe kroki stawiałem pod czujnym okiem taty i€“ trenera. Jestem czynnym lekkoatletą, dwukrotnym olimpijczykiem (Pekin 2008, Londyn 2012), złotym, srebrnym i brązowym medalistą mistrzostw Świata i Europy, wielokrotnym mistrzem Polski specjalizującym się w rzucie oszczepem. Z lekkoatletyką jestem związany od przeszło 18 lat. Przez cały ten okres nabyłem potężną wiedzę merytoryczną i przede wszystkim praktyczną. Lata eksperymentów z treningiem,różne jego formy, modyfikacje i połączenia sprawiły, że wiem na „własnej skórze” jak organizm reaguje na przeróżne bodźce. Trening siłowy, obwodowy, wytrzymałościowy, szybkościowy, skocznościowy, ogólnorozwojowy, funkcjonalny i gimnastyczny jest mi bardzo dobrze znany gdyż oszczep jako konkurencja rzutowa jest bardzo wszechstronna i wszystkie wyżej wymienione formy ruchu są jego integralną częścią. Trenowałem w różnych zakątkach Świata takich jak RPA, Korea Płd., Jamajka, Chiny, Tajlandia, Brazylia, Japonia, większość krajów europejskich. Obserwowałem treningi wielu zawodników z różnych dyscyplin sportowych z którymi mam cały czas kontakt. Stworzyłem bazę informacji na podstawie obserwacji, wywiadów i analiz treningów utytułowanych zawodników z Europy i Świata. Jestem zdania, że sport to nie tylko sam trening. To także odpowiednia suplementacja. Dobór odżywek jest sztuką podobnie jak ułożenie odpowiedniego planu treningowego. Jak we wszystkim, szuka się „złotego środka”, ale żeby go znaleźć często potrzeba wielu lat i wielu doświadczeń. Każdy organizm jest inny i każdy organizm inaczej radzi sobie z obciążeniem fizycznym. Należy poza właściwą, dobrze zbilansowaną dietą wspomagać go odpowiednimi suplementami. Jako trener personalny posiadam taką wiedzę i zawsze doradzę w tej kwestii. Nie można zapomnieć o odnowie biologicznej – kolejnym elemencie, który znacząco przyspieszy naszą po wysiłkową regeneracją. „W zdrowym ciele zdrowy duch” -€“ osoba zdrowa może wszystko. Doskonale wiem, jak ważne jest zdrowie i co warunkuje jego utrzymanie. Jako licencjonowany masażysta wielokrotnie „stawiałem na nogi” zawodników po wyczerpujących treningach i zgrupowaniach sportowych. Właściwa koncepcja treningu, zaangażowanie, sumienność, pracowitość i wiara w to co się robi jest źródłem sukcesu.

Igor Janik dołączył do grona Specjalistów CentrumSportowca.pl, jego wizytówkę możecie zobaczyć tutaj:
WIZYTÓWKA IGOR JANIK

 

CENTRUM KONTUZJI

Zobacz wszystkie »
 

CENTRUM ODŻYWIANIA

Zobacz wszystkie »
 

CENTRUM TRENINGU

Zobacz wszystkie »