« Powrót
 
Nazwa specjalistyIgor Janik
Adres Strona internetowa
E-mailigorjanik@hotmail.com
Telefon+48 661 552 911
Adres strony internetowejhttp://igorjanik.pl
SpecjalizacjeMasażyści, Trenerzy Personalni
Opis

Sport jest moim życiem, pasją, hobby, pracą, misją. Swoje pierwsze sportowe kroki stawiałem pod czujnym okiem taty i€“ trenera. Jestem czynnym lekkoatletą, dwukrotnym olimpijczykiem (Pekin 2008, Londyn 2012), złotym, srebrnym i brązowym medalistą mistrzostw Świata i Europy, wielokrotnym mistrzem Polski specjalizującym się w rzucie oszczepem. Z lekkoatletyką jestem związany od przeszło 18 lat. Przez cały ten okres nabyłem potężną wiedzę merytoryczną i przede wszystkim praktyczną. Lata eksperymentów z treningiem, różne jego formy, modyfikacje i połączenia sprawiły, że wiem na „własnej skórze” jak organizm reaguje na przeróżne bodźce. Trening siłowy, obwodowy, wytrzymałościowy, szybkościowy, skocznościowy, ogólnorozwojowy, funkcjonalny i gimnastyczny jest mi bardzo dobrze znany gdyż oszczep jako konkurencja rzutowa jest bardzo wszechstronna i wszystkie wyżej wymienione formy ruchu są jego integralną częścią. Trenowałem w różnych zakątkach Świata takich jak RPA, Korea Płd., Jamajka, Chiny, Tajlandia, Brazylia, Japonia, większość krajów europejskich. Obserwowałem treningi wielu zawodników z różnych dyscyplin sportowych z którymi mam cały czas kontakt. Stworzyłem bazę informacji na podstawie obserwacji, wywiadów i analiz treningów utytułowanych zawodników z Europy i Świata. Jestem zdania, że sport to nie tylko sam trening. To także odpowiednia suplementacja. Dobór odżywek jest sztuką podobnie jak ułożenie odpowiedniego planu treningowego. Jak we wszystkim, szuka się „złotego środka”, ale żeby go znaleźć często potrzeba wielu lat i wielu doświadczeń. Każdy organizm jest inny i każdy organizm inaczej radzi sobie z obciążeniem fizycznym. Należy poza właściwą, dobrze zbilansowaną dietą wspomagać go odpowiednimi suplementami. Jako trener personalny posiadam taką wiedzę i zawsze doradzę w tej kwestii. Nie można zapomnieć o odnowie biologicznej – kolejnym elemencie, który znacząco przyspieszy naszą po wysiłkową regeneracją. „W zdrowym ciele zdrowy duch” -€“ osoba zdrowa może wszystko. Doskonale wiem, jak ważne jest zdrowie i co warunkuje jego utrzymanie. Jako licencjonowany masażysta wielokrotnie „stawiałem na nogi” zawodników po wyczerpujących treningach i zgrupowaniach sportowych. Właściwa koncepcja treningu, zaangażowanie, sumienność, pracowitość i wiara w to co się robi jest źródłem sukcesu.

ARTYKUŁY CENTRUMSPORTOWCA.PL ZWIĄZANE Z IGOREM JANIKIEM:
Olimpijczyk w składzie CentrumSportowca.pl
Masaż - doskonała forma potreningowej regeneracji 


 
facebook
 

CENTRUM KONTUZJI


sesja-centrum-sportowca-pure-11-1280x850.jpg

Stretching dynamiczny vs stretching statyczny

Wbrew powszechnych opiniom wykonywanie stretchingu statycznego przed treningiem ma negatywny wpływ na wydajność naszych mięśni, a w szczególności ich siłę, dlatego przed treningiem stosujemy stretching dynamiczny. Stretching statyczny jest jednak niezastąpiony, jeśli chodzi o rozluźnienie mięśni po treningu.

więcej »Zobacz wszystkie »
 

CENTRUM ODŻYWIANIA


fota-fb_edited-7x5.jpg

Zasady zdrowego odchudzania

Jeśli chcesz schudnąć w zdrowy i skuteczny sposób musisz zacząć od zmiany swojego myślenia. Poznaj właściwe nawyki żywieniowe i naucz się planować posiłki, tak aby szybko i zdrowo osiągnąć swój cel.

więcej »
Zobacz wszystkie »
 

CENTRUM TRENINGU


13x9-ciche-cardio.jpg

Ciche Cardio

30 minutowy trening całego ciała, przy którym nie będziecie hałasować, a mimo to spalicie dużą ilość kalorii oraz zaangażujecie mięśnie całego ciała.
Ciche Cardio idealnie sprawdzi się jako trening w mieszkaniu przy mało wyrozumiałych sąsiadach, jeśli macie śpiące dziecko w domu lub na wakacjach w pokoju hotelowym.
Ten trening wskazany jest również dla osób, które nie mogą obciążać kolan oraz stawów skokowych i nie powinni wykonywać ćwiczeń takich jak tupanie i skakanie.

trenuj »
Zobacz wszystkie »