Sportowa Wytrzymałość

dalej
wróć
 

« Powrót

Sport wymaga specyficznej formy wytrzymałości, która łączy w sobie cechy szybkościowe i siłowe oraz zdolność do pracy beztlenowej. Jeśli chcesz osiągać sukcesy na boisku, parkiecie, macie lub innej arenie sportowej wprowadź koniecznie ten trening do swojego rutynowego planu treningowego. 
Dzięki tym ćwiczeniom, kiedy rywale będą opadać z sił, Twoje ruchy będą nadal szybkie i precyzyjne!

Większość ćwiczeń stanowiących ten trening opartych jest na metodzie plyometryki. Ćwiczenia tego typu skracają czas reakcji mięśniowej, dzięki czemu Twoje ruchy stają się szybsze, a Ty zyskujesz na zwrotności i skoczności.

"Sportowa Wytrzymałość" to idealny trening dla piłkarzy, siatkarzy, koszykarzy, rugbistów czy przedstawicieli każdego innego sportu, który oprócz kondycji wymaga zwinności i dynamiki.


Wykonując ten trening regularnie poprawisz poniższe cechy:

  • wytrzymałość beztlenową
  • wytrzymałość szybkościową
  • wytrzymałość siłową
  • zwinność
  • zwrotność
  • koordynację ruchową
W przerwie między sezonami wykonuj ten trening kilka razy w tygodniu, łącząc go z innymi treningami siłowymi oraz treningami kardio dostępnymi na CentrumSportowca.pl
W trakcie sezonu kiedy wrócisz do normalnego cyklu treningowego nie zaprzestawaj tego treningu, wykonuj go przynajmniej raz w tygodniu, aby podtrzymać cechy, które dzięki temu treningowi wypracowałeś. 

Opinie fachowcówJarosław Wasiak (medalista Mistrzostw Europy Turyn 2009 w sztafecie 4x400m)

Sam trening nie jest długi ale za to treściwy, dlatego śmiało może być wpleciony w treningi piłkarskie lub innych dyscyplin. Ćwiczenia są odpowiednio dobrane, oraz ustalono je w dobrej kolejności, co pozwala na poprawne i dość mocne wykonanie wszystkich elementów.

Tętno podczas treningu momentami sięgało naprawdę wysokich poziomów, także mamy pewność że trenowaliśmy tlenowo, jak i beztlenowo. Intensywność treningu pozwoliła na spalenie dużej ilości kalorii i ma też zastosowanie przy redukcji tkanki tłuszczowej. Ćwiczenia są ogólnorozwojowe i wzmacniają większość mięśni szkieletowych (angażują nie tylko nogi, ale mięśnie brzucha, pleców, górnych partii ciała) oraz dzięki wielu elementom skoczności wzmacniają ścięgna.

Trening polecam wszystkim sportowcom, różnych dyscyplin najlepiej w okresie przygotowawczym i przedstartowym. Sam z przyjemnością będę wracał do tego treningu i raz na jakiś czas będę umieszczał go w swoim treningu.

 

 

CENTRUM KONTUZJI

Zobacz wszystkie »
 

CENTRUM ODŻYWIANIA

Zobacz wszystkie »
 

CENTRUM TRENINGU

Zobacz wszystkie »