Stretching trzy stopniowy

dalej
wróć
 

« Powrót


Charakterystyka ćwiczenia


Nazwa: Stretching trzy stopniowy

Typ ćwiczenia: Stretchingowe

Główne ćwiczone partie mięśni: Tylna część ud i pośladki

Dodatkowe partie mięśni: Łydki, Przednia część ud

Wymagany sprzęt: Brak

Poziom trudności: Średnio zaawansowany


Wskazówki


TECHNIKA:

1. Rozpocznij od głębokiego wypadu w przód. Łydka i podudzie nogi wypadowej tworzy kąt prosty, zaś kolano nogi zakrocznej opuść jak najbliżej podłogi. Tułów wyprostowany, ręce zwisają luźno wzdłuż tułowia. Utrzymaj tą pozycje 10 – 20 sekund.

2. Następnie pozostając w pozycji wypadu przodem pochyl się do przodu i podeprzyj o podłoże ręką przeciwstawną do nogi wypadowej. Drugą rękę zegnij w stawie łokciowym i staraj się zejść łokciem jak najniżej do stopy nogi wypadowej. Noga zakroczna pozostaje w tej samej pozycji, co w poprzednim ćwiczeniu. Utrzymaj tą pozycje 10 – 20 sekund.

3. Następnie z pozycji nr 2 przejdź do wypadu przodem z podporem tak, aby noga wypadowa znalazła się pomiędzy podpierającymi rękoma, które są rozstawione na szerokość barków. Ruchem ku górze staraj się wyprostować nogę wypadową wspierając się na jej pięcie, nie odrywając rąk od podłoża. Możesz również zmienić pozycje nogi zakrocznej zmniejszając długość wypadu. Utrzymaj tą pozycje 10 – 20 sekund. Powtórz tą samą sekwencje na drugą nogę.

 UWAGI:

Ważne przy wykonywaniu dwóch pierwszych pozycji stretchingowych jest by kolano nogi wypadowej nie wystawało poza linie, którą tworzą palce stopy tej nogi.

Wykonuj to ćwiczenie z jak największą starannością, co znacznie zwiększy jego efektywność.


Zdjęcia


 

CENTRUM KONTUZJI

Zobacz wszystkie »
 

CENTRUM ODŻYWIANIA

Zobacz wszystkie »
 

CENTRUM TRENINGU

Zobacz wszystkie »