Ćwiczenie przedramienia leżąc na prostej ławce (rotacja zewnętrzna)

dalej
wróć
 

« Powrót


Charakterystyka ćwiczenia


Nazwa: Ćwiczenie przedramienia leżąc na prostej ławce (rotacja zewnętrzna)

Typ ćwiczenia: Siłowe

Główne ćwiczone partie mięśni: Przedramiona

Dodatkowe partie mięśni: Brak

Wymagany sprzęt: Hantel

Poziom trudności: Średnio zaawansowany


Dwie hantle o łącznym ciężarze 31kg jedynie 90,99 zł! Taniej o 127zł!
Sprawdź ofertę VidaXL i zrób zakupy już dziś! 


Wskazówki


TECHNIKA:

1. Pozycja startowa: Trzymając w prawej dłoni hantel połóż się na prostej ławce do ćwiczeń, na prawym boku tak, aby twoje ramię znajdowało się pod nim. Służy to temu by ciężar twojego tułowia skutecznie przytrzymywał twoje ramię w pozycji stałej. Nogi lekko podkurczone oparte na ławce, ręka lewa oparta na lewym biodrze, co umożliwi ci łatwe utrzymanie równowagi i odciąża mięśnie szyi. Wewnętrzna część przedramienia prawej ręki ma tworzyć kąt prosty z ramieniem w pozycji równoległej do podłoża. Wewnętrzna cześć dłoni skierowana ku twarzy.

2. Jednocześnie z wydychaniem powietrza staraj się ruchem obrotowym nadgarstka, przekręcić hantel zgodnie z ruchem wskazówek zegar do maksymalnego skrętu i wytrzymać w tej pozycji 1-2 sekundy, a następnie wrócić do pozycji wyjściowej.

3. Ilość powtórzeń ćwiczenia (sugerowana ilość 8 – 10) oraz ciężar jest uzależniony on twojego programu treningowego. Po wykonaniu odpowiedniej ilości powtórzeń zmień rękę.

 

UWAGI:

Do wykonywania tego ćwiczenia nie są potrzebne duże obciążenia. Dobranie zbyt dużego obciążenia może spowodować kontuzję nadgarstka.


Zdjęcia


 

CENTRUM KONTUZJI

Zobacz wszystkie »
 

CENTRUM ODŻYWIANIA

Zobacz wszystkie »
 

CENTRUM TRENINGU

Zobacz wszystkie »