« Powrót
 
Nazwa specjalistyOgólnopolskie Centrum Zaburzeń Odżywiania
Adres Wrocław
E-mailinfo@centrumzaburzenodzywiania.pl
Telefon515 481 545
Adres strony internetowejhttp://www.centrumzaburzenodzywiania.pl
SpecjalizacjeDietetycy, Analiza składu ciała, Trenerzy Personalni
Opis

Ogólnopolskie Centrum Zaburzeń Odżywiania jest programem realizowanym w ramach Fundacji Europejskie Centrum Wspierania Inicjatyw Społecznych im. prof. Kazimierza Twardowskiego.

 

NASZA MISJA
Wychodzimy naprzeciw problemowi anoreksji i bulimii w Polsce.

 

NASZE HASŁO
Rozwiązania istnieją.

 

NASZE CELE
Założenia programu Ogólnopolskiego Centrum Zaburzeń Odżywiania sprowadzają się do aktywności społecznej mającej na celu m.in. :

  • zwiększenie dostępności do informacji, poprzez stworzenie profesjonalnego źródła wiedzy na temat zaburzeń odżywiania zarówno dla chorych i ich bliskich, uczniów i nauczycieli, dziennikarzy, środowiska specjalistów oraz ogółu społeczeństwa;
  • zwiększenie szeroko rozumianej pomocy osobom chorym, ich rodzinom i bliskim;
  • zmianę mentalności społecznej, zwiększenie świadomości w związku z zaburzeniami odżywiania;
  • poprawę dostępności do pomocy specjalistycznej oraz jakości usług poprzez kreowanie rozwiązań systemowych i kompleksowych;
  • rozwój wiedzy specjalistycznej we współpracy ze środowiskiem naukowym.

Program zmierza do integracji środowisk naukowych oraz nawiązania interdyscyplinarnej współpracy z jednostkami samorządów terytorialnych, mediami, organizacjami pozarządowymi jak również z innymi zainteresowanymi podmiotami. Jest to pierwsze tego rodzaju działanie w Polsce pragnące w kompleksowy i innowacyjny sposób zająć się tematem zaburzeń odżywiania: anoreksją psychiczną, bulimią psychiczną w Polsce.

 

OŚRODEK OGÓLNOPOLSKIEGO CENTRUM ZABURZEŃ ODŻYWIANIA WE WROCŁAWIU
Kompleksowe wsparcie dla osób cierpiących na zaburzenia odżywiania, ich bliskich oraz osób z nadwagą i otyłością.

 

 
facebook
 

CENTRUM KONTUZJI


sesja-centrum-sportowca-pure-11-1280x850.jpg

Stretching dynamiczny vs stretching statyczny

Wbrew powszechnych opiniom wykonywanie stretchingu statycznego przed treningiem ma negatywny wpływ na wydajność naszych mięśni, a w szczególności ich siłę, dlatego przed treningiem stosujemy stretching dynamiczny. Stretching statyczny jest jednak niezastąpiony, jeśli chodzi o rozluźnienie mięśni po treningu.

więcej »Zobacz wszystkie »
 

CENTRUM ODŻYWIANIA


fota-fb_edited-7x5.jpg

Zasady zdrowego odchudzania

Jeśli chcesz schudnąć w zdrowy i skuteczny sposób musisz zacząć od zmiany swojego myślenia. Poznaj właściwe nawyki żywieniowe i naucz się planować posiłki, tak aby szybko i zdrowo osiągnąć swój cel.

więcej »
Zobacz wszystkie »
 

CENTRUM TRENINGU


13x9-ciche-cardio.jpg

Ciche Cardio

30 minutowy trening całego ciała, przy którym nie będziecie hałasować, a mimo to spalicie dużą ilość kalorii oraz zaangażujecie mięśnie całego ciała.
Ciche Cardio idealnie sprawdzi się jako trening w mieszkaniu przy mało wyrozumiałych sąsiadach, jeśli macie śpiące dziecko w domu lub na wakacjach w pokoju hotelowym.
Ten trening wskazany jest również dla osób, które nie mogą obciążać kolan oraz stawów skokowych i nie powinni wykonywać ćwiczeń takich jak tupanie i skakanie.

trenuj »
Zobacz wszystkie »